- Advertisement -spot_img
Ana SayfaDünyaİsrail askerleri en az 50 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail askerleri en az 50 Filistinliyi gözaltına aldı

- Advertisement -spot_img

HavadisBursa.com Online Tarafsız ve Bağımsız Habercilik

İsrail askerlerinin işgal altında bulunan Batı Şeria ile Doğu Kudüs’te 50 Filistinliyi gözaltına aldığı aktarıldı. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Filistin Esirler Cemiyeti, İsrail güçleri dün sabahtan bugüne kadar Batı Şeria ile Doğu Kudüs’ün bazı bölgelerine baskın düzenlediğini belirtti.

En az 50 Filistinlinin çeşitli iddialarla gözaltına alındığı belirtilen açıklamada İsrail’in özellikle Batı Şeria’daki gözaltı merkezlerinin Filistinlilerle dolu olduğuna vurgu yapıldı.

GEÇEN HAFTA 1800’DEN FAZLA FİLİSTİNLİNİN GÖZALTINDA OLDUĞU DUYURULMUŞTU

Filistin Esirler Cemiyeti, 19 Mayıs Çarşamba günü yaptığı yazılı açıklamada, son dönemde yaşanan olaylarda İsrail vatandaşı Filistinliler dahil 1800’den fazla Filistinlinin İsrail güçlerince gözaltına alındığını duyurmuştu.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te sıradan hale gelen gözaltılar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı merkezlerinde tutuluyor.

- Advertisement -spot_img
Stay Connected
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AbonelerAbone
Must Read
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here