- Advertisement -spot_img
Ana SayfaEkonomiKabine toplantısında hangi konular ele alınacak?

Kabine toplantısında hangi konular ele alınacak?

- Advertisement -spot_img

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 21 Haziran’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak.

Toplantıda Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın bir sunum yapması öngörülürken, sürat kazanan aşılama çalışmalarının masaya yatırılarak, bunun hadise sayılarına yansımalarının değerlendirileceği, ayrıyeten yerli aşı çalışmalarının da toplantının değerli başlıklarından olacağı iddia ediliyor.

Kısıtlama önlemlerinin de görüşülmesi beklenen toplantıda, başta pazar günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması olmak üzere önlemlerin gevşetilip gevşetilmeyeceği, olağanlaşmaya ait yeni adımlar atılıp atılmayacağı mevzularının toplantının değerli gündem hususlarından olması öngörülüyor.

Turizm döneminin açılması, Rusya’dan Türkiye’ye uçuşların 22 Haziran prestijiyle tekrar başlayacak olması üzere hususların da gündeme geleceği kestirim edilen toplantıda, turizme yönelik Kovid-19 önlemlerinin masaya yatırılması bekleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sunum yapması beklenen toplantıda, turizm kesimine verilen KDV dayanağının uzatılması konusunun gündeme gelmesi öngörülüyor.

Salgın sonrasında çalışanlara ve iş yerlerine verilen dayanakların toplantı gündeminde olacağı iddia ediliyor.

Toplantıda, güvenlik ve dış siyasete ait bahislerin da görüşülmesi, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, yurt içi ve hudut ötesinde terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlara ait kabineyi bilgilendirmesi bekleniyor.

Diplomatik gelişmelerin de ele alınması beklenen toplantıda, NATO Tepesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Azerbaycan ziyareti ile Antalya’daki Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Devlet ve Hükümet Liderleri Tepesi ve Antalya Diplomasi Forumu’nun yansımalarının kıymetlendirilmesi öngörülüyor.

- Advertisement -spot_img
Stay Connected
16,985BeğenenlerBeğen
2,458TakipçilerTakip Et
61,453AbonelerAbone
Must Read
- Advertisement -spot_img
Related News
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here